4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням.

Напередодні цього дня в 9-Б класі Новоселицького ліцею №1 було проведено виховний захід  «Як уникнути враження мінами та вибухонебезпечними предметами». Метою цього дійства було донести необхідну інформацію про вибухонебезпечні предмети, як правильно діяти в тій чи іншій ситуації . Учні мали змогу  переглянути презентацію, щодо просвіти з питань мінної небезпеки.

…Ця страшна і підступна зброя вкрала та  скалічила безліч людських життів. Цей жах триває і зараз. У зв’язку з цим, 8-го грудня 2005-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН була прийнята резолюція №A/RES/60/97, в якій висловлюється глибока стурбованість і занепокоєність масштабними гуманітарними проблемами і питаннями в галузі розвитку, викликаними наявністю цієї грізної зброї – мін і вибухонебезпечних пережитків війн і військових конфліктів. У даній резолюції підкреслюється необхідність посилення уваги з боку держав, котрі зіштовхуються з мінної загрозою, а також проводиться відвертий заклик до країн, громадських і не урядових організацій з метою запобігання подальшого використання мін та інших аналогічних небезпечних вибухових пристроїв.

Небезпека, яку несе в собі використання даного виду озброєнь, має більш серйозні й більш тривалі соціально-економічні наслідки як для мирного населення держав, де є проблема мін і замінованих об’єктів, минулих наслідків військових конфліктів, так і для тих, хто використовує цю зброю у своєму арсеналі. Декілька загиблих щороку – це трагічна реальність після завершення воєнних дій. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.

Давайте про це пам’ятати та дотримуватися всіх вимог щодо питань з мінної безпеки. Телефонуйте – 101!

Дідух-Бойчук Т.Г.,

класний керівник 9-Б класу

Новоселицького ліцею №1