«Ми українці: честь і слава незламним!»

Пролунав «першовересневий передзвін», який оголосив початок нового навчального року. Срібним відлунням шкільний дзвоник покликав одинадцятикласників на перший урок: «Ми українці: честь і слава незламним!», мета якого виховання почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, і як наслідок – готовності до посильної участі у справі захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності; долучення до волонтерського руху, допомога армії; глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних сил України й усіх причетних до справи захисту нашої Вітчизни і вдячності їм; співчуття до людей, скалічених війною, до родичів тих, хто загинув на війні, тих, хто втратив житло або був змушений його покинути; розвиток стійкості до впливів пропаганди країни – агресора.

Урок для учнів розпочався хвилиною мовчання з вшанування героїв, які заплатили своїм життям за нашу свободу та переглядом Всеукраїнського уроку «Повертаюся до навчання».

На наступних етапах діти дізналися зміст терміну «рашизм». Усвідомили, що український народ опинився перед вибором: перемога або смерть, що Україна перемагає завдяки героїзму. Це героїзм Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонників, формувань територіальної оборони, добровольчих формувань, які з перших хвилин ціною власних життів стримували натиск ворога. Головною ідеєю уроку стало донесення до випускників меседжу, що перемога залежить від кожного з нас. Єдність і здатність до згуртованості всього українського суспільства виявляється в кількох площинах: волонтерський рух (технічна, фінансова, медична, гуманітарна допомога військовим і цивільним); єдність політичних сил (здатність поставити загальнодержавні інтереси вище партійних, позбавлення політичного впливу проросійських сил); допомога і надання прихистку мешканцям з окупованих територій та місць бойових дій.

На завершення уроку вчитель акцентував увагу на  відомому виразі «Є така професія – Батьківщину захищати». Одинадцятикласники отримали інформацію про військові професії, перспективи їх вибору. Дізналися, що військові здійснюють свої обов’язки не тільки у воєнний, але й у мирний час. У цей період вони тренуються, проводять спеціальні навчання, освоюють ази керування новою технікою, навчають новобранців, а також стежать за збереженням бойового арсеналу. Розглянули «Переваги військової служби» та дізналися «Ризики професії».

Класний керівник 11 класу          Оксана ПЕТРОВА