Кольорове сприйняття мистецьких творів

Кожна дитина є творчою особистістю, яка любить малювати і співати. У 3-Б класі відбувся інтегрований урок з музичного мистецтва та образотворчого мистецтва на тему «Ой, у лузі червона калина». Метою уроку було навчити учнів визначати настрій музичного твору та передавати його за допомогою різнокольорових олівців, виховувати в учнів уяву та акуратність, розвивати вміння логічно мислити, прищеплювати любов до рідної природи, удосконалювати навички вокального співу, формувати кольорове сприйняття мистецьких творів. Наприкінці уроку діти разом заспівали усім відому пісню «Ой, у лузі червона калина».
Вчитель: Гуцуляк В.В.

Чи легко приносити радість іншим?

Протягом  декади  педагогічної  майстерності ,що проходить  в Новоселицькому  ліцеї №1 , в 2-Б класі був проведений інтегрований  урок  з  предмету  читання та дизайн і технології.

Тема  уроку  читання  : В. Сухомлинський  « Покинуте  кошеня».Метою  було:формувати навички швидкого, правильного, свідомого читання; вчити дітей аналізувати прочитаний текст, робити висновки щодо прочитаного,розвивати індивідуальні здібності кожного учня, діалогічне та монологічне мовлення,  творчу уяву, цінувати думки інших, виховувати милосердя, доброту, чуйність, ціннісне ставлення до природи, турботливе ставлення до тварин. Після  ознайомлення з текстом  учні ділилися своїми думками по змісту, працювали в парі , інсценізували уривок  діалогу з тексту.         Інтеграція на уроці була з предметом  « Дизайн і технології» на  тему : Оригамі « Кошеня на підвіконні» . Другокласники   з цікавістю та старанно  виготовляли  оригамі кошеняти.Оформили  виставку своїх робіт.

Підсумком  уроку  був обмін  думками  учнів на питання: Чи легко приносити  радість іншим? Другокласники зробили висновок, що   приносити  радість і турбуватися про тваринок   неважко, потрібно тільки  бажання.

Класний керівник 2-Б класу : Людмила  Кодряну

Емоційне збагачення освітнього процесу через інтеграцію

У 2 –А класі, в рамках декади педагогічної майстерності, проведено інтегрований урок з української мови та читання Українська мова: вправляння у розпізнаванні, утворенні і використанні дієслів у мовленні. Читання діалогу по ролях. Читання: Медіа віконце: вистава. Василь Сухомлинський «Покинуте кошеня». Вистава «Хто зігріє кошеня?».

Групова робота «Створення афіші» (за алгоритмом) допомогла учням активно включитись у роботу.  Юні актори із задоволенням розподілили і вивчили ролі, підготували костюми. Обравши цікавий текст, учні поглиблювали знання про слова — назви дій предметів; вчили розрізняти дієслова у мовленні, реченнях, текстах через правильно поставлені питання. Різні види діяльності зробили  урок цікавим. запобігли стомлюванню дітей, посили інтерес до навчання та школи в цілому. Така робота переконливо доводить, що інтеграція навчальних предметів дає змогу кожному учневі розвивати свої здібності, опановувати програму в доступному йому темпі, підвищує мотивацію дітей до сприйняття нових знань і закріплення попередніх. Такі уроки емоційно збагачують освітній процес.

Ельвіра Куті

Що потрібно маленькій насінині, щоб вирости тендітною травинкою, стрункою горобиною або могутнім дубом-велетнем?

У четвер 2 березня в 6-Б класі Новоселицького ліцею №1 відбувся інтегрований урок з біології та хімії на тему: «Насіння. Проростання насіння. Добрива.».

Метою його було: ознайомити учнів із особливостями проростання насінини, росту і розвитку рослин та факторами, що на них впливають, із загальними властивостями добрив та їх класифікацією; розвивати вміння спостерігати, робити висновки; виховувати уявлення про взаємозалежність процесів у природі.

Під час таких уроків в учнів розвивається пізнавальний інтерес до природничих наук.

Цей урок був не просто вдалий, а надзвичайно цікавий та захоплюючий. Ті 45 хвилин пролетіли за мить. Жодна дитина не мала часу на інші справи, всі учні були задіяні та активні.

Вчительки: Альона Басараба, Оксана Петрова.

Війна духу: переможемо!

«Борітеся – поборемо!» – кожен із героїв циклу «Нескорені» завершував свою розповідь саме цими словами.

24 лютого 2023 року минуло 365 днів з того часу, як розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну.

До річниці повномасштабного вторгнення в Новоселицькому ліцеї № 1 відбувся ряд інформаційних заходів. Так, учні 8-А класу разом  із класним керівником переглянули три короткі, але такі глибокі ролики циклу «Нескорені», в яких про воїнів Української повстанської армії розповідають їхні нащадки, котрі нині на передовій боронять Україну від російської агресії. Учні обговорили переглянуте, проаналізували зв’язок поколінь та «війну духу».

Вистояли – переможемо! Свято віримо в це! Слава Україні!

Класний керівник У.В. Житарюк

Чаї для зміцнення імунітету

Традиційно   українці  завжди  пили трав’яні настої або відвари з сухофруктів, сушених трав, гілок фруктових дерев або ягід для зміцнення свого імунітету. Лікувальні властивості чаю відмічали ще стародавні китайці, називаючи його «вогнем життя», який укріплює дух і тіло, продовжує життя людини. Щоб придушити хворобу «в зародку», підвищити опірність організму й уникнути приймання різних пігулок, потрібно вчасно «вдарити» по хворобі цілющими властивостями трав’яних чаїв для зміцнення імунітету. Адже природні рослинні збори не містять шкідливих хімічних компонентів.  В перший день весни учні 6-Б після веселої прогулянки та розваг на свіжому повітрі із задоволенням ділилися власним досвідом у цьому способі зміцнення імунітету- представляли фіточаї, які вживає  родина. А насамкінець насолоджувалися чаюванням!

Нонна Бальон, класний керівник