Казка -це   чарівна країна , де добро завжди перемагає зло.

Казки –спочатку виховують, а потім розважають. Вони вчать любити прекрасне, розрізняти добро і зло, радіти за перемогу інших, брати приклад з веселих, добрих, вірних і чесних героїв.

З нагоди  Всесвітнього дня казки, який відзначався  20  березня,  в   2-Б класі Новоселицького ліцею № 1  проведено виховну  справу «День казки». Спочатку діти показали свою обізнаність у таємничому та чарівному світі казок. Переглянули  літературну вікторину  «Казковий дивосвіт». Під час перегляду вікторини учні  згадували  казку ,відповідали на питання за змістом ілюстрацій. Потім  другокласники  презентували свої улюблені казки. Цікаво було спробувати себе у ролі акторів, де вони показували уривки з улюблених казок .

Діти були активними, перевтілюючись в різні казкові персонажі  отримали задоволення від зустрічі з героями казок.

Це було дуже цікаво! У дітей світилися очі від щастя та емоцій. Адже, казка – це диво! Вона дає нам привід для роздумів, навчає, приносить багато радості.

Класний керівник 2-Б класу : Людмила Кодряну

КРОКУЄМО ДО ЕКО-ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Тренінг у 6-б класі мав на меті сприяти формуванню екологічної відповідальності і корисних еко-звичок, а також ознайомити учнів з екологічною ситуацією в світі та в Україні. Спочатку учні переглянули відеоролик про сучасні екологічні проблеми в світі та в Україні. Потім сортували віртуальне сміття у порядку часу (від меншого до найбільшого), який потрібен на повний розклад, та вивчили 6 простих кроків, як потрібно сортувати реальне сміття. Пройшли дистанційну вікторину до Всесвітнього дня Землі. На завершення – «Тест на еко-свідомість». За результатами вправи зробили висновок, що необхідно всім працювати  над підвищенням рівня екологічної свідомості!

Нонна Бальон, класний керівник

«Люби природу не як символ душі своєї, Люби природу не для себе, люби для неї» М. Рильский

У рамках тижня екологічного виховання, що проходить цього тижня в Новоселицькому ліцеї №1 та присвяченого Міжнародному дню Землі, в 5-В класі проведено виховний відеолекторій  «Сучасні екологічні проблеми в світі та Україні». Мета заходу – привернути увагу учнів до  глобальних проблем людства, серед яких важливими за своєю значимістю у розвитку цивілізації є екологічні проблеми. Яна Дисар, класний керівник, розповіла п’ятикласникам  про  екологічні проблеми у світі: знищення флори і фауни, забруднення води, повітря, ґрунту, про велику проблему утилізації і переробки різних відходів, що супроводжувалася показом слайдів та відеоматеріалами. Також, учні з’ясували, що серед негативних наслідків останніх десятиліть, особливо це стосується науково-технічного прогресу, дедалі більшого розмаху набуває деградація ґрунтового покрову, знищення запасів біологічних ресурсів, порушення стабільності екологічних систем. На завершення заходу учні намалювали вагомі, на їх погляд,  екологічні проблеми в Україні.

Дисар Я.В., класний керівник 5-В класу

В природі ми лиш часточки малі. Земля не нам належить — ми Землі!

Людство протягом свого існування постійно контактувало з природою. Людські дії на неї мають як позитивний, так і негативний вплив. Серед негативних наслідків останніх десятиліть, особливо це стосується науково-технічного прогресу, дедалі більшого розмаху набуває забруднення атмосфери, водоймищ, знищення запасів біологічних ресурсів, порушення стабільності екологічних систем та багато інших.

Тому, у межах тижня екологічного виховання учні 5-А класу Новоселицького ліцею №1 переглянули відео «Екологічні наслідки війни», де було висвітлено більш детально екологічні проблеми сьогодення та наслідки війни на екосистему. Мета заходу – привернути увагу учнів до  глобальних проблем людства, серед яких важливими за своєю значимістю у розвитку цивілізації є екологічні проблеми.

Класний керівник, розповіла присутнім про  екологічні проблеми у світі: знищення флори і фауни, забруднення води, повітря, ґрунту. Учні відгадували ребуси, дізналися про правила сортування сміття та екологічні маркування.

Виховання екологічної свідомості —  є сьогодні першочерговим завданням.

Підлісна Наталія класний керівник 5-А класу

КРАЇНА КАЗОК

«Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони стали ще розумнішими, то читайте їм більше казок» Альберт Ейнштейн.

У 2-А класі до Всесвітнього дня казки пройшов квест «КРАЇНА КАЗОК». Справжні поціновувачі казки, прагнули дізнатись девіз країни казок.  Перед учнями постало чотири завдання квесту. Розпочали з віідгадування казки за артефактом, далі доповнювали прикметником назву казки. Цікавим було завдання «Казки та числівники», де учні обчислювали та називали казку з таким числівником. Останнє випробування вимагало неабиякої кмітливості. Тут дітки відгадували, героя казки, який надіслав смс. Насамкінець учні класу вирішили запросити своїх друзів завітати до бібліотеки, де на них чекають чудові казки з усього світу.

Класний керівник Ельвіра Куті

Всесвітній день казки

Казки – це наші великі і мудрі вчителі, що спочатку виховують, а вже потім розважають. Казки дають перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і справедливість. Читаючи казки, ви стаєте добрішими, мудрішими, сильнішими, милосерднішими.

В 1-Б класі Новоселицького ліцею № 1 пройшов виховний захід « Казка в гості завітала ». Валентина Луник запросила першокласників в шкільну бібліотеку, де діти збагатили свої знання про казку, прийняли участь в цікавій вікторині «З якої  казки?», іграх « Казковий калейдоскоп» та «Казка – загадка».

Казка — це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте, вивчайте і переказуйте казки. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас, вчать, як треба по правді жити.

Класний керівник: Чебан І.І.