Міжнародний День дітей-солдатів

День Червоної Руки відзначається 12 лютого кожного року як день пам’яті дітей-солдат, змушених брати участь у війнах і збройних конфліктах. Цей день – заклик до дій проти практики мобілізації неповнолітніх, на підтримку дітей, позбавлених нормального дитинства через військові конфлікти на батьківщині. Як відомо, дітей використовують як солдатів не тільки в Конго, Руанді, Уганді, Судані , а й в інших країнах світу. Понад 17 країн світу офіційно беруть дітей до армії. Так, у 2009 році приблизно 250 тисяч дітей (лише за офіційними даними) перебували на військовій службі, причому третина з них – дівчатка.

Так учні 11 класу Новоселицького ліцею №1 також долучилися до знаменної дати, провівши виховну справу на тему: «День Червоної Руки». Метою дійства було  заклик до дій, спрямований проти вербування неповнолітніх та з метою підтримки дітей, в яких війна вкрала дитинство.  День Червоної Руки був вперше відзначений у 2009 році, коли Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах набув чинності. Це сталося саме 12 лютого – протокол був схвалений Генасамблеєю ООН і наразі під ним стоять підписи керівників із понад 100 різних держав. Міжнародне співтовариство засуджує використання осіб до 18 років збройними силами чи збройними формуваннями. Причому мова йде не лише про участь у боях, але і готування їжі, перенесення поранених солдатів або боєприпасів чи інших речей, передавання послань, шпигування. Але День боротьби з використанням дітей-солдатів актуальний не тільки для зарубіжжя, але і особливо – для України. З початком війни на Донбасі проросійські заколотники і російські диверсанти почали вербувати до своїх рядів не тільки дорослих чоловіків, а й дітей.

Ми теж засуджуємо   використання дітей у воєнних діях та конфліктах   з використанням символу даної події.

Тетяна Дідух-Бойчук – класний керівник