Хто молодці? Ми – молодці!

Підведено  підсумки обласного відкритого фестивалю – конкурсу дитячих засобів масової інформації «Медіа – простір шкільної преси». На підставі підсумкового рішення журі Конкурсу учениці 11 класу Новоселицького ліцею №1 Марія Чиженко та Еріка Русой  (керівник Тетяна Дідух Бойчук) нагородженні за І місце грамотою Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

Дякуємо за чудову роботу учасницям конкурсу та їх керівнику!

День Європи

9 травня Україна разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. В цей день ми згадуємо про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього.  До знаменної дати календаря в 11 класі Новоселицького ліцею №1 було проведено виховну справу у формі подорожі-вікторини «Подорожуємо Європою…» , метою якої було  розширити інформаційне поле учнів про країни Європейського Союзу; підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому,  розширювати знання учнів про європейські країни, традиції, звичаї;  розвивати творчі здібності;  виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, почуття гордості за свою країну – Україну. Цікаві питання вікторин дали учням змогу пізнати  та згадати історію створення Євросоюзу . Народне прислів’я говорить: «Гарний сусід – найближчий родич». Україна сьогодні живе у дружбі та розумінні з іншими державами, межує з 7 країнами, чотири з яких є членами Європейського Союзу. Саме партнерські відносини з країнами Європи відіграють для нашої держави велике значення. Ми переконалися сьогодні, що наша держава може з впевненістю просуватися до єдиного європейського простору, бо здатна зробити вагомий внесок у розбудову нової об’єднаної Європи.

Прес центр  11 класу

«День Європи 2024»

День Європи – це щорічне святкування миру і єдності, символ започаткування нової успішної моделі співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Відзначення Дня Європи це, насамперед, можливість долучитися до європейських цінностей.

Саме з метою поглиблення знань учнів про країни Європи, які входять до ЄС, підкреслення приналежності нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому, виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів у 10-А класі проведено виховний захід на тему «Європейський вибір України». В ході дискусії десятикласники пригадали історію створення Європейського Союзу, його інституції, цінності, взаємовідносини ЄС з Україною, обговорили безпрецедентну допомогу нашій країні під час війни та відбудову України після війни.

Діти дійшли висновку, що відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у  становленні  України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Класний керівник                Сніжана Козак

Виховна справа  до Дня Європи з учнями 9-В класу у форматі вікторини була цікавою та корисною, під час якої спершу обговорили такі питання:

1. Що ви знаєте про День Європи?
  2. Чому його відзначають?
  3. Які цілі переслідує Європейський Союз?
  4. Які країни входять до Європейського Союзу?
  5. Які досягнення та перспективи має Європейський Союз для майбутнього?

Розширити обговорення, розповідаючи про історію Дня Європи, його значення та цілі. Насамкінець, була вікторина про видатні місця та відомі на весь світ витвори мистецтва. День Європи символізує мир та єдність в Європі. Він також відзначається як день, коли ми вшановуємо ідеї співпраці, демократії та спільних цінностей, які об’єднують країни Європи.

Класний керівник      А. Ковдриш

«День Європи 2024»

Виховний захід у 9-Б класі на тему «Крокуємо  до Європи»  був проведений з метою поглиблення знань учнів про культуру, історію та цінності Європейського Союзу. Під час заходу учні ознайомилися з історією формування ЄС, його основними досягненнями та важливістю для міжнародних відносин. Також було проведено дискусії та переглянули презентацію, що сприяли активній участі кожного учасника. В результаті заходу учні збагатили свої знання про культурний та політичний контекст Європи, розвинули навички співпраці та міжкультурного розуміння.

Класний керівник                    Блейбер С.О.

Круглий стіл «Україна на шляху до ЄС»

9 травня Україна разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. У цей день ми згадуємо про історію європейської інтеграції та про те, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього.

Після Другої світової війни Європа лежала в руїнах. Для економічного відновлення варто було забути про історичну ворожнечу та почати спільними зусиллями будувати єдине майбутнє.

Саме цей процес обговорювався під час круглого столу в 9-А класі «Україна на шляху до ЄС». Об’єднавшись у 3 групи «Правознавці», «Юристи» та «Судді», учні подискутували щодо питань європейської інтеграції та щодо шляху України до ЄС.

«Європа — це не так про географію, як насамперед про цінності сучасної цивілізації. Ми живемо у світі, де цінності не мають державних кордонів. І тільки поширення ідеї свободи робить наш світ безпечним» (О.Матвійчук).

Пресцентр 9-А класу