«Що таке плагіат та як його уникнути».

Власна ідея, авторське право, джерела… Нещодавно учні 6-В класу Новоселицького ліцею №1 в рамках тижня доброчесності  взяли участь в  захопливій інформаційній годині, що провела класний керівник Яна Дисар,  на тему «Що таке плагіат та як його уникнути». Основною ідеєю було розширити в учнях розуміння важливості дотримання доброчесності та оригінальності у світі навчання та творчості. Під час обговорення учні з’ясували, що «плагіат» означає використання чужих ідей, текстів, зображень чи іншого контенту без належного визначення джерела. Це не лише порушення правил, але й моральна проблема. Також учні ознайомилися з реальними прикладами плагіату в різних сферах: від наукових робіт до мистецтва та музики.  Одним із ключових моментів інформаційної години було обговорення того, як уникнути плагіату. Учні дізналися про різноманітні інструменти, які можуть допомогти їм у правильному форматуванні цитат і посилань, а також про важливість самостійного творчого підходу до виконання завдань. Дана тема стала вагомим кроком у формуванні усвідомленого ставлення шестикласників до питань чесності, авторства та використання інформації. Також учні зробили висновок, що кожен їхній твір, самостійно вирішена задача чи дослідження – це можливість виразити власні думки та ідеї, але при цьому важливо пам’ятати про повагу до праці інших та правильне відтворення джерел. На завершення учні позмагалися в інтерактивній грі «Академічна доброчесність – що я знаю».

Яна Дисар, класний керівник 6-В класу