«Діяльнісний підхід до навчання – запорука успіху НУШ»

У Новоселицькому ліцеї №1 відбулись педагогічні гостини спільноти вчителів початкових класів з теми: «Діяльнісний підхід до навчання – запорука успіху НУШ». Нові стандарти і програми вимагають від учителів принципово нового підходу до проєктування навчального заняття з точки зору оновлення цілей освіти, переорієнтації освітнього процесу від пояснювально-ілюстративного до самостійного продуктивного.
Життя невпинно біжить, звичний устрій життя постійно змінюється, щодня доля підкидає питання та проблеми, котрі вимагають від нас ефективного вирішення. Щоб покращити якість життя наших учнів, педагоги ліцею сприяють формуванню критичного мислення, адже формувати його потрібно починати якомога раніше. Оксана Сірякова змістовно поділилась як допомогти учням, що не встигають, як покращити клімат в класі чи школі, як не вестися на провокації чи маніпуляції, як зробити навчання успішним.
У гармонійному психологічному онтогенезі особистості важливу роль посідає емоційна сфера. Дослідження емоційної сфери особистості відбувалося на усіх етапах розвитку психологічної науки, проте, поняття
«емоційного інтелекту» досить нове і ще до сьогодні повністю не вивчене. Крістіна Кочервей проаналізувала поняття емоційний інтелект в сучасному його розумінні, розкрила значення емоційного інтелекту та його складових. Наталя Збурлюк надала практичні поради щодо технік роботи зі стресом та створення внутрішнього комфорту в будь-яких ситуаціях. На завершення провела психологічний практикум "Дбаємо про ментальне здоров'я". Демонстрація практичних вправ та технік дала змогу педагогам повторити вправи із саморегуляції емоцій у стресових ситуаціях. Початківці переглянули відеоматеріали "Скажи чесно, ти як?", захоплено працювали над антистресовими розмальовками.

Керівник ШПС Ельвіра Куті