Голокост або «Шоа» – є однією з найжахливіших сторін людської історії. Це період масового винищення єврейського народу та інших груп людей під час Другої світової війни. Цей трагічний період став об’єктом глибокого вивчення та пам’яті, щоб уникнути повторення подібних злочинів у майбутньому. З такою ідеєю в 6-В класі Новоселицького ліцею №1 була проведена виховна справа «Уроки минулого: історія Голокосту». Метою заходу було передати дітям інформацію про події та жертви Голокосту, розвивати в них емпатію, підсилювати відповідальність за власні вчинки та навчати важливості терпимості та поваги до людської гідності. Шестикласники ознайомились з основними етапами Голокосту: гетто, концентраційні табори, масові вбивства. Яна Дисар, класний керівник, висвітлила трагічні історії жертв та героїв, які виступали проти нацизму. В ході спілкування учні переглянули відеоматеріал, ознайомились із фотосвітлинами тих часів. Наприкінці уроку минулого діти взяли участь у дискусії з запитаннями для обговорення: “Які важливі уроки ми можемо взяти з історії Голокосту?”, “Як можемо застосувати ці уроки у сучасному світі?”.

Як висновок, цей виховний захід “Історія Голокосту” відіграв важливу роль у формуванні свідомості і розумінні цієї теми серед молодого покоління; зосередив увагу шестикласників про важливість рівності та захисту прав людини, щоб уникнути повторення подібних подій у майбутньому.

Яна Дисар, класний керівник 6-В класу