На Чорнобиль журавлі летіли,

З вирію вертались навесні.

Як сніжниця, попелище біле

Розвівалось в рідній стороні…

Дмитро Павличко

14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик — захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС енергоблоку.        Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі – усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога.   Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь.                   Так 13 грудня 2022 року в 6-А класі Новоселицького ліцею №1 відбулася виховна справа на тему: «Чорнобиль. Точка часу».  Метою заходу було розширити знання дітей про Чорнобильську трагедію, звернути  їхню увагу  на небезпеку радіації для усього живого; познайомити з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС; виховувати у дітей дисциплінованість, людяність та доброту.

Учні мали змогу переглянути документальний фільм ««Чорнобиль. Точка часу» та ознайомитися з презентацією «Екологічні наслідки Чорнобиля». Діти висловили слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Водночас у житті українців Чорнобиль є і буде незагойною раною. Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома. Адже світ такий крихкий, а людство, впроваджуючи винаходи, має бути пильним, щоб не знищити планету.

Лютик Людмила Павлівна, класний керівник 6-А класу