Не цькуй!

Чому одні нетерпимі до інших? Чому той, хто відрізняється від оточуючих, частіше залишається на самоті та стає об’єктом насмішок, а іноді – й проявів колективного цькування, булінгу? В українському суспільстві зараз багато говорять про толерантність. Водночас найпоширенішими проблемами у колективах є булінг та мобінг. Чи можна запобігти виникненню цих явищ?

27 вересня 2023 року в 7-А класі Новоселицького ліцею №1 відбувся антибулінговий урок: «Не цькуй!». Метою заходу було: ознайомити учнів з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, формувати негативне ставлення до булінгу. Практичним психологом  Збурлюк Н.М. був проведений психологічний практикум «Не цькуй!», де діти обговорили в групах поняття булінгу та його види, правила навчального  колективу для уникнення булінгу, куди та до кого звернутися за допомогою в ситуації булінгу, поради як уникнути булінгу. Учні також переглянули відеоролик «Що таке булінг? Яким він буває та як спробувати його позбутися?» та мультфільм «Жив собі чорний кіт» про те, як живеться чорному коту. Підсумовуючи побачене та почуте діти прийшли до висновку, що зовнішність, характер або погляд на світ не привід для цькування.

Класний керівник 7-А класу                Лютик Людмила