“Тільки про дві речі ми будемо шкодувати – що мало любили і мало подорожували!” Марк Твен

Цього тижня 8-А клас відзначав Міжнародний день туризму. У зв’язку з цією подією вчитель фізичної культури О. Басараба для  учнів провів у школі естафету. Діти позмагалися між собою, щоб дізнатися, хто є згуртованішим та прудкішим. Але основне – не перемога, а участь. Естафета нас об’єднала. Ми виховали в собі витриманість, кмітливість та чесність.

А ще,  на минулих вихідних учні тренували силу духу, волі, перебороли самих себе у туристичному поході на Соколине Око. Пройшлися через Протяте каміння, побачили велич водопаду Гук. Краса Карпат надихає. Всі були надзвичайно втомлені, але отримали заряд енергії і позитиву.

Класний керівник 8-А класу,

Андрицька Ю.Р.

Не цькуй!

Чому одні нетерпимі до інших? Чому той, хто відрізняється від оточуючих, частіше залишається на самоті та стає об’єктом насмішок, а іноді – й проявів колективного цькування, булінгу? В українському суспільстві зараз багато говорять про толерантність. Водночас найпоширенішими проблемами у колективах є булінг та мобінг. Чи можна запобігти виникненню цих явищ?

27 вересня 2023 року в 7-А класі Новоселицького ліцею №1 відбувся антибулінговий урок: «Не цькуй!». Метою заходу було: ознайомити учнів з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, формувати негативне ставлення до булінгу. Практичним психологом  Збурлюк Н.М. був проведений психологічний практикум «Не цькуй!», де діти обговорили в групах поняття булінгу та його види, правила навчального  колективу для уникнення булінгу, куди та до кого звернутися за допомогою в ситуації булінгу, поради як уникнути булінгу. Учні також переглянули відеоролик «Що таке булінг? Яким він буває та як спробувати його позбутися?» та мультфільм «Жив собі чорний кіт» про те, як живеться чорному коту. Підсумовуючи побачене та почуте діти прийшли до висновку, що зовнішність, характер або погляд на світ не привід для цькування.

Класний керівник 7-А класу                Лютик Людмила

«Мудрі й багаті літами»

До Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана в 2-Б класі пройшла година шани «Мудрі й багаті літами». Мета виховної справи полягала в показі ролі старшого покоління у становленні людини; вихованні шанобливого ставлення до літніх людей, любові,  формуванні поваги та вдячності до мудрих і багатих літами, бажання допомагати їм, бо саме це є актуальним для підростаючого покоління.
Діти зустрілися з шкільною психологинею Наталією Миколаївною, ветераном педагогічної праці Минодорою Іллівною. Година пройшла в теплій, щирій та задушевній атмосфері.

Другокласники дійшли висновку, що вкрай важливо, щоб у родині панувала злагода, повага до всіх її членів. Адже сім’я, мов сонечко, зігріває людину від народження і до кінця днів. Бабусі та дідусі – коріння сім’ї, прожили велике життя, багато знають і вміють. До них треба ставитись більш уважно, спілкування для них – найбільший прояв уваги, а побутова допомога додає життєвого стимулу.

Класний керівник 2-Б класу Ірина Чебан

Година шани «Мудрі і багаті літами»

1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку – це свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших – одна з головних цінностей людської моралі. Саме тому в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про заснування Міжнародного дня літніх людей, призначивши його на перший день жовтня.

День літньої людини — це чисте і світле свято. Свято наших батьків, бабусь та дідусів, день, коли ми віддаємо їм свою любов і повагу.

Саме тому напередодні цього свята учні 1-Б класу запросили на виховну справу, під назвою «Мудрі і багаті літами», почесного ветерана праці, колишнього вчителя фізкультури та тренера з волейболу і просто дідуся нашого однокласника Шумейко І. Т. Він розповів діткам про свою улюблену колись професію, запитав чи подобається їм фізкультура і пообіцяв провести для них змагання «Веселі старти». Діти привітали ветерана праці і пообіцяли гарно і старанно вчитися у школі.

Пам’ятаймо і шануймо людей поважного віку! Піклуймося про них, щоб вони щоденно відчували повагу й турботу, мали гідний рівень життя, не були одинокими і самотніми!

Класний керівник 1-Б класу: Оксана Сірякова

«Мудрі та багаті літами»

Саме під такою темою пройшов виховний захід для учнів 1-А класу, на який також було запрошено вчительку молодших класів Чупак Минодору Іллівну, яка віддала нашому ліцею багато років плідної праці та навчила багатьох діток читати, писати і просто бути хорошими людьми. З цікавістю дітки слухали розповідь вчительки, задавали їй питання. Захід пройшов в теплій, щирій і задушевній атмосфері.

Мета цього заходу полягала в показі ролі старшого покоління у становленні людини, вихованні любові і формуванні в школярів поваги та вдячності до мудрих і багатих літами, бажання допомагати їм, бо саме це є актуальним для підростаючого покоління.

Класний керівник                           Кочервей К. В.

«Подорож рідним містом».

Формування патріотичних почуттів у школярів ми вирішили  розпочати з виховання любові до рідного міста.  Як чудово інколи взяти   та пройтися тихими вуличками. Нещодавно    учні 3-А класу  так і зробили.  Ми   просто милувалися архітектурою красивих    будинків, скверами, квітниками, ознайомились   з цікавими місцями, історичними пам’ятками тощо. А систематизувати та емоційно забарвити набуті знання допоміг квест «Подорож рідним містом».

Класний керівник: Ельвіра Куті

Фасилітатори дружнього простору для дітей та молоді провели заняття для учнів 9-11 класів з психосоціальної підтримки.

Психосоціальна підтримка – це надання допомоги та підтримки дітям у їхньому емоційному, соціальному та психологічному розвитку. Це процес, який допомагає їм навчитися розуміти свої почуття та виражати їх.