14 березня – день українського добровольця

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

З нагоди Дня українського добровольця та з метою вшанувати мужність і героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави у 10-А класі проведено виховну справу «14 березня – день українського добровольця». Десятикласники пригадали сторінки  новітньої історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Адже завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра.

Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.

Класний керівник                                    Сніжана Козак

Скажи чесно: ти як?

Саме з цього запитання розпочалася виховна справа в 9-А класі, проведена у форматі «Кола підтримки» в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Спочатку ми звернули увагу на 5 основних переконань:

1. Кожен по-своєму бачить ситуацію, потребує можливості висловити свою думку та бути почутим.
  2. Думки та почуття важливі.
  3. Наші дії та вчинки впливають на людей навколо.
  4. Наші дії – це стратегії, спрямовані на задоволення потреб.
  5. «Нічого для нас без нас».

Дев’ятикласники провели практики, що допомагають впоратись зі страхом, тривогою, заспокоїтися, почуватися впевненіше.

З психологічними ранами, на жаль, ми стикаємося не рідше, ніж з фізичними. І тут працює той самий принцип: якщо людина отримає допомогу відразу після «поранення» – це не тільки прискорить загоєння, але й допоможе уникнути ускладнень або ж принаймні зменшити ступінь їх тяжкості. Бережімо себе! Дбаймо про власне ментальне здоров’я та ментальне здоров’я близьких!

Пресцентр 9-А класу

Сон – це велика і незамінна частина нашого життя, під час якої ми відпочиваємо і відновлюємо сили, витрачені за активно прожитий день.Дотримуючись правильного сну організм відновлює сили, приводить себе до ладу, в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил.

Учні  3-Б класу долучилися до відзначення  Всесвітнього дня сну.Переглянувши презентацію дізналися про походження свята та важливість  сну.

Також третьокласники долучились  до флешмобу у піжамах. У класі було проведено «Піжамний день». Під час якого школярі цілий день провели у своїх улюблених піжамах та капцях. Піжама – це щось тепле, добре. Ми сьогоднішнім піжамним днем говоримо, що школа – це твоє тепле, домашнє місце, де тобі добре.

День  видався  веселим і нестандартним. Учні прожили ще один надзвичайно цікавий Тематичний День присвячений Всесвітньому дню сну .

Класний керівник  3-Б класу: Людмила  Кодряну

15 березня 2024 року  відзначають Всесвітній день сну.  Головна мета – привернути  увагу до важливості   нічного сну, закликати  людство  до здорового способу життя. З учнями 4-А класу    Новоселицького ліцею  №1 проведено годину спілкування «Сон – найкращі ліки».  Діти  довідалися, що людина третину свого життя проводить у сні. Сон  нам життєво необхідний.

Під час нормального здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновлювальні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Розглянули правила здорового сну. Одне із них- підібрати комфортну піжаму. Ось і прийшли всі у своїх домашніх піжамах, щоб підтримати ідею здорового сну. Всім було весело, цікаво. Отримали море позитиву , який так необхідний в цей час.

Дякуємо за наш сон нашим воїнам.

Класний керівник Світлана Волканеско.

Щорічно Всесвітній день сну   відзначається у п’ятницю напередодні дня весняного рівнодення.  Заходи, що проводяться цього дня, покликані пропагувати незаперечну користь правильного і повноцінного сну для здоров’я людей. На Всесвітній день сну  для учнів  3-А класу   було підібрано і цікаві факти і розважальні заходи,  щоб свято пройшло максимально приємно.

Класний керівник: Ельвіра Куті

15 березня – Міжнародний день сну

Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати «День сну» існує давно. Цього року учні 4-Б класу теж його відзначали. Учні дивилися відео-поради, як покращити свій сон та швидше заснути, продивилися презентацію про процеси, які відбуваються в нашому організмі під час сну та розповіли, що допомагає їм зробити свій сон спокійним.

Стара істина говорить, «сон – найкращі ліки», і результати дослідження підтвердили справедливість цієї народної істини, спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.

Бережіть свій сон – він є однією з запорук здоров’я організму.

Гуцуляк В.В.